Καλώς ορίσατε στο dotNETZone.gr - Σύνδεση | Εγγραφή | Βοήθεια
σε

 

Αρχική σελίδα Ιστολόγια Συζητήσεις Εκθέσεις Φωτογραφιών Αρχειοθήκες

DNZ logo

Îåêßíçóå áðü ôï ìÝëïò rousso. Τελευταία δημοσίευση από το μέλος rousso στις 13-08-2005, 22:05. Υπάρχουν 2 απαντήσεις.
Ταξινόμηση Δημοσιεύσεων: Προηγούμενο Επόμενο
  •  12-08-2005, 19:11 4209

    DNZ logo

    Κοίταζα μια μέρα το dotnetnuke.gr και είδα ένα link προς το DNZ με ένα graphic που είναι η σφαίρα του CS σε γκρί (όπως αυτή εμφανίζεται στο πάνω αριστερό μέρος των σελίδων του DNZ forum).

    Οπότε είπα... "κάτι λείπει..."

    Έ, δεν είμαι καλιτάχνης αλλά κάποιος πρέπει να κάνει την αρχή... έφτιαξα και ανέωασα στο rousso's Gallery ένα προτεινόμενο logo καθώς και προτεινόμενα badges για το DNZ. Αν σας αρέσουν... υιοθετήστε τα!

    Αν όχι... πείτε μου να τα σβύσω να μην μπερδεύουν τον κόσμο...

    Νάτα:

    Προτεινόμενο logo Προτεινόμενο verical banner 1 Προτεινόμενο verical banner 2

     

    αυτά!

    Προσπαθώ να ανεβάσω και τα PSD για να μπορέσετε να τα βελτιώσετε αλλά έχω δυσκολίες λόγο κάποιου μάλλον bug που βασανίζει τα gallery's μας προς το παρόν...

    φιλικά


    rousso
  •  12-08-2005, 20:56 4211 σε απάντηση της 4209

    Απ:DNZ logo

    Σαν πρώτη αντίδραση θα πρότεινα να διαβάσεις αυτό το thread: donetzone Logo?

    Η πρόταση που είχα κάνει τότε, έχει ήδη δρομολογηθεί, και από Σεπτέμβρη με την επιστροφή από τις διακοπές, θα κάνουμε αυτό το διαγωνισμό. Θα έχει ένα μεγάλο δώρο, και μπορείς να ξεκινήσεις να ετοιμάζεις την δική σου πρόταση...

    Όσο για το bug στις "Φωτογραφίες" πιστεύω αυτό το Σαββατοκύριακο να το λύσω για να σταματήσει να σας ταλαιπωρεί.

    George J.

     


    George J. Capnias: Χειροπρακτικός Υπολογιστών, Ύψιστος Γκουράρχης της Κουμπουτερολογίας
    w: capnias.org, t: @gcapnias, l: gr.linkedin.com/in/gcapnias
    dotNETZone.gr News
  •  13-08-2005, 22:05 4218 σε απάντηση της 4211

    Απ:DNZ logo

    Α! Ωραία...

    Δεν το είχα δει το συγκεκριμένο post... Η ιδέα για διαγωνισμό είναι καλή... Να τον κάνουμε!

    Εγώ όπως προανέφερα δεν κάνω γι' αυτή τη δουλειά... Αφιέρωσα λιγότερο από μία ωρίτσα, για κάτι που μου ήταν εύκολο να φτιάξω, κυρίως επειδή μου πέρασε από το μυαλό η ιδέα και συμπτωματικά είχα την διάθεση την συγκεκριμένη ώρα να το δοκιμάσω...

    Η "ιδέα" που πέρασε από το μυαλό μου, κατέληξε στο Photoshop επειδή ακριβώς ήταν απλοϊκή και εύκολη στην υλοποίηση: η ίδια γραμματοσειρά και το ίδιο concept με το logo που χρησιμοποιεί η Microsoft για το .net (ώστε να πέφτει πάνω το μάτι) αλλά φυσικά, με παραπομπή στο dotNetZone... Απλό και εύκολο... οπότε το δοκίμσα και το 'στειλα... Μη φανταστείτε ότι έκανα καμια μελέτη! Geeked [8-|]

    Το έστειλα στο forum περισσότερο από ενθουσιασμό για να παρακινήσω λίγο στην κατεύθυνση του να υπάρξει ένα logo παρά γιατί θεώρησα ότι "το δημιουργημά μου" (που είναι και κλόπυ-ράιτ εδώ που τα λέμε) είναι κατάλληλο για τη δουλειά....

    Αυτό τον Αύγουστο για μένα δεν έχει διακοπές και πρέπει να σας πω ότι μου έχει κάτσει πολύ παράξενος... Δουλεύοντας τον Αύγουστο, μου δημιουργείται μια παράξενη αίσθηση μοναξιάς και αναμονής... Περιμένω τους πάντες να γυρίσουν (καθένα για διαφορετικό λόγο), και τα πάντα να αρχίσουν να συμβαίνουν από τον Σεπτεμβριο! Storm [st]

    Άντε.... Ξεκουραστείτε, κι όταν έρθετε με το καλό, θα τυπώσουμε και μπλουζάκια... για το επόμενο καλοκαίρι! (γεροί να είμαστε)...Beer [B]

    φιλικά
    rousso


    rousso
Προβολή Τροφοδοσίας RSS με μορφή XML
Με χρήση του Community Server (Commercial Edition), από την Telligent Systems